Tüm Makaleler,Bloglar, webigem Yazılım Şirketi

Blog Detay

Blog Images

II SİBER GÜVENLİK NEDİR?

Siber Tehdit Türleri Nelerdir?

Siber güvenliğin karşı koyduğu tehditler üç yönlüdür:

1. Siber suç, finansal kazanç veya aksamalara neden olmak için sistemleri hedefleyen tek aktörleri veya grupları içerir.

2. Siber saldırı, genellikle siyasi amaçlı bilgi toplamayı içerir. 3. Siber terörizm, panik veya korku yaratmak için elektronik sistemleri baltalamayı amaçlar. Siber Saldırılara Karşı Koruma Yöntemleri İşletmeler ve bireyler kendilerini siber tehditlere karşı nasıl koruyabilir? İşte tüm bunlardan korunmanız için en iyi siber güvenlik ipuçları :

1. Yazılımınızı ve işletim sisteminizi güncelleyin: Bu, güvenlik açıklarından kaçınmanız anlamına gelir.

2. Anti-virüs yazılımı kullanın: Kaspersky Total Security gibi güvenlik çözümleri tehditleri algılar ve kaldırır. En iyi koruma düzeyi için yazılımınızı her zaman güncel tutun.

3. Güçlü parolalar kullanın: Parolalarınızın kolayca tahmin edilebilir olmadığından emin olun.

4. Bilinmeyen göndericilerden veya tanımadığınız web sitelerinden gelen e-postalardaki bağlantılara tıklamayın: Bu, kötü amaçlı yazılımların yayılmasının yaygın bir yoludur.

5. Güvenli olmayan WiFi ağlarını halka açık yerlerde kullanmaktan kaçının: Güvenli olmayan ağlar sizi siber saldırılara karşı savunmasız bırakır. 

Kullanıcılara şüpheli e-posta eklerini silmeyi, tanımlanamayan USB sürücüleri takmamayı ve diğer çeşitli önemli dersleri öğretmek, herhangi bir kuruluşun güvenliği için hayati önem taşır.