Sıkça Sorulan Sorular, webigem Yazılım Şirketi

Sıkça Sorulan Sorular

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Bir okuyucunun, sayfa düzenine bakarken sayfanın okunabilir içeriği tarafından dikkatinin dağılacağı uzun süredir bilinen bir gerçektir.

 • Yazılım Nedir ?

  Yazılım, bir donanımın belirli bir işi yapması için derlenen komutlar bütünüdür.

 • Yazılıma Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Bir fikrin hayata geçirilmesi veya verilen yazılım işinin yapılabilmesi için önce donanım ya da işletim sistemini seçmek gerekir. Ardından uygun olan programlama dilini seçmek gerekir. Yazılan dile uygun bir derleyici bulunmalıdır.

 • Yazılım Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  İyi bir yazılım firması müşterisinin ne istediğini anlamalıdır. Aynı zamanda müşteriler de ne istediklerine tam olarak karar vermelilerdir. Yazılım çözümleri geliştirirken yazılım şirketi ekibinin yeterli ve tecrübeli olması gerekir.

 • Kurumsal Yazılım Nedir?

  Kurumsal yazılım, işletmelerin kendilerine özel çalışma şekillerine uyumlu şekilde üretilen ve tüm işletme fonksiyonellerinin tek bir noktadan yönetimini sağlayan sistemdir.

 • Yazılım Dili Nedir?

  Hedeflenmiş olan amaca yönelik geliştirilen ve değişebilen komut dizinlerinin her birine yazılım dili denir. Özellikle bilgisayar yazılımları için onlarca farklı yazılım dili vardır. Örnek yazılım dilleri: CSS, HTML, PHP, ASP, Java, Phyton, Visual Basic, C#, C++